Melina

Melina… Hm, niestety, to koniec rejsów na Melina of Fleet. Dla przypomnienia ostatnia pozycja wg Vessel Finder i wg Marine Traffic. Ostatnie zdjęcia są tu, na Facebooku.

Europa11a Cała trasa Meliny w latach 2014-15

Informacje poniżej należy czytać w czasie przeszłym.

Melina, a w formalnie Melina of Fleet, to Endurance 40 – dwumasztowy szkuner bermudzki. Pływa pod banderą brytyjską, jest własnością naszego przyjaciela Iana Hannaya. Od dwóch lat, za przyzwoleniem Iana i jego żony Magdy, jesteśmy armatorami Meliny.

Melina w tej chwili posiada 7 koi stałych: 2 w kajucie dziobowej, 2 wspólne na lewej burcie, 2 piętrowe w kajucie na prawej burcie i 1 hundkoję w mesie. „Na wcisk” dodatkowa jedna osoba mogłaby spać na ławeczce w mesie.

Kadłub Meliny zbudowany jest z siatkobetonu. Posiada pełne wyposażenie w elektronikę: radar, UKF-ka, GPS, sonda, wiatromierz itp. Część z tych urządzeń wymieniamy na nowe, dodajemy m.in. AIS-a. Ładowanie akumulatorów wspomaga elektrownia wiatrowa. Ułatwieniem w żegludze jest autopilot elektryczny i samoster wiatrowy. W kambuzie jest kuchenka gazowa z piekarnikiem i lodówka. Kingston z kibelkiem i prysznicem jest bardzo wygodny. Zbiorniki na 800 litrów paliwa i 600 litrów wody oraz barek zainstalowany pod stolikiem nawigacyjnym zapewniają spokojną żeglugę na około 3 tygodnie.

Tu jest aktualna instrukcja obsługi i spis wyposażenia jachtu: Melina-instr40

7 przemyśleń nt. „Melina

  1. Skąd ta nazwa Melina of Fleet ?
    Chodzi dokładnie o pierwszy człon „Melina” – czy to oryginalnie amerykańsko angielskie znaczenie (coś w rodzaju speluny tutaj „we flocie”) ?

  2. Dzisiaj widziałem Was w porcie Pama de Majorka. Ładny ten Yacht i Polska bandera.
    Pozdrawiam. Stanisław

  3. Zazdrość to złe pojęcie ale ja Wam zazdroszczę.To co robicie jest fantastyczne!
    Z żeglarskim a-hoj Ryszard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>