Archiwa kategorii: Etap 19,20 Walia – Hiszpania

Przez Biskaje

23 września, sobota

Wczoraj popołudniu już o godz. 1840 po krótkim postoju w Camaret bardzo dzielna załoga Przemka ruszyła na Zatokę Biskajską w kierunku Półwyspu Iberyjskiego. Dokąd ich wiatr zawieje? Dzisiejsza prognoza na godzinę 1300 wygląda tak:

Biskaje 23.09.17 g.1300 Skala kt

Wreszcie na kontynencie

22 września, piątek

W środę o godz. 1949 krótko zadzwonił mój telefon. W trzeszczącej słuchawce usłyszałem głos Przemka. Wchodzili właśnie z Morza Celtyckiego w Kanał Angielski (La Manche). Po pół minucie połączenie zerwało się.

Dzisiaj o godz. 0931 po 4 i pół dobach w morzu stanęli we francuskim Camaret sur Mer.

Ruszyli. Czy zdążą?

17 września, niedziela

Dzisiaj dojechała reszta załogi z Warszawy. Prace nad wymianą silnika trwały do późnego popołudnia – z powodzeniem, uff… Późnym wieczorem, a w zasadzie już w nocy ok. godz. 22 ruszyli z Holyhead.  Przed nimi długa droga. Oby nie ustali. Powodzenia!

Etap 19: Zamiast Brestu Holyhead, zamiast Bretanii Walia

16 września, sobota

Wczoraj późnym popołudniem 3-osobową ekipą remontową (Marcin – spec od Mercedesów, Kobra i ja) z nowym silnikiem do Lady Meliny ruszyliśmy na podbój Walii. Krótka drzemka na promie z Calais do Dover i z samego rana zaczęliśmy zmagania z lewoskrętnymi rondami.

Po drodze odebraliśmy z lotniska w Luton Grześka z nowej załogi. W następnej „podrodze” zjedliśmy śniadanie u siostry Marcina, a w następnej podjęliśmy z lotniska w Birmingham następne trzy osoby z załogi, w tym kapitana – Przemka Lisa. Na tym „podrogi” zakończyliśmy.

W tym czasie w Holyhead Wojtek z chłopakami ze starej załogi (Erykiem i Szymonem) przygotowali wszystko do szybkiego wyjęcia starego silnika. Po 25 godzinach podróży od razu wzięliśmy się do pracy. Awaria chłodzenia okazała się na tyle poważna, że wymiana silnika okazała się konieczna.

20170916_192330m