Archiwa kategorii: Etap 66 Biskaje

Przeskok w pigułce

15 września, wtorek

Po skomplikowanej podróży powrotnej na łono (dziewięcioma środkami lokomocji) przyszedł czas na podsumowanie. Otóż z Vilagarcia w Hiszpanii do Concarneau we Francji płynęliśmy bez przerwy prawie 3 i pół doby, niemal 80 godzin – w tym 30 godzin na żaglach, 33 godziny na silniku i 17 godzin na żaglach wspomagając się dieslem.  W tym czasie pokonaliśmy 433 mile morskie, co daje średnią prędkość nieco ponad 5,4 węzła. Wiatry mieliśmy na szczęście sprzyjające. Po paru godzinach, stojąc spokojnie w marinie, patrzyliśmy się z ciekawością na morze, które przypominało tort z bitą śmietaną – dobrze, że nas tam już nie było…

Dziękuję całej Załodze!

Ruszamy na podbój

9 września, środa

Po wielu perypetiach ruszyliśmy i odpłynęliśmy z Hiszpanii. W załodze są: Beata Sikora, Maciek Tarnawski, Marcin Tarnawski, Paweł Krogulec i ja.

m20150913_112111

Wypłynęliśmy z Vilagarcia o godz. 1415, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby zatankować paliwo i skonsumować obiad i o 1530 ochoczo ruszyliśmy na ocean.

Coś się ruszyło

5 września, sobota

Mamy ekipę i mamy wreszcie od dawna oczekiwaną w miarę korzystną prognozę - nie będzie duło prosto w twarz. Ruszamy z kraju w nocy z poniedziałku na wtorek do Hiszpanii. O świcie w środę 9 września mamy zamiar wyjść w morze. Miejmy nadzieję, że spotkamy się gdzieś z Eternity, na lądzie albo na wodzie. Z rozmów z Jackiem Guzowskim wynika, że na zmianę pogody czeka cała wielka armada jachtów. Wszyscy przygotowują się na wyjście z pułapki Cap Finisterre. Ruszymy szeroką ławą w kierunku Francji.

Mamy trzon ekipy, ale jeśli ktoś z Was ma ochotę, chętnie przyjmiemy do załogi.

Etap 66: Montujemy ekipę na Biskaje

31 sierpnia, poniedziałek

Zapraszamy na Biskaje.

Termin, to pierwsza połowa września. Problemem jest dokładna data wyjazdu, ponieważ w tej chwili czekamy na odpowiednie warunki pogodowe – nie ma co szarpać się z wiatrem w twarz. Melina stoi w tej chwili w hiszpańskim porcie Vilagarcia de Arousa nieopodal Santiago de Compostela – ładnie to brzmi. Całość trasy, to ok. 450 Mm, w tym 330 Mm to odległość z La Coruny do francuskiego Concarneau, które jest naszym celem.

66 trasa1

Zgłoszenia i zapytania proszę kierować bezpośrednio do mnie, najlepiej przez formularz w zakładce Kontakt.    Bolek