Lady Melina

Nasz jacht, to Bruce Roberts 432. Poniżej przykładowe rysunki (źródło: http://www.bruce-roberts.com/public/HTML/descriptions/Roberts432_description.htm).

r432-02[1] r432-03[1]

Nr rej.: POL16740   Znak wywoławczy: SPS3462    MMSI: 261032970

Lady Melina jest stalowym keczem o długości 43 ft. Genua tradycyjna na rolfoku. Fok wewnętrzny samohalsujący, też na rolfoku. Grot i bezan są chowane do lazyjacka. Szyjemy w tej chwili żagle sztormowe. Robocza powierzchnia żagli, to ok. 100 m2. Nie mamy spinakera. Jeden z kabestanów służący do stawiania grota jest elektryczny. Wszystkie liny sprowadzone są do kokpitu.

Silnik Mercedes 600 marynizowany – 75 KM. Zbiornik paliwa na 350 l. Zasilanie z alternatorów, elektrowni wiatrowej, dwóch paneli słonecznych i oczywiście z kei. Nie mamy agregatu prądotwórczego. Instalacja 12V jest dla większości odbiorników i 24V dla windy kotwicznej. Przetwornica 150W.

Sterowanie przy pomocy koła sterowego w centralnym kokpicie. Mamy autopilota, ale nie mamy samosteru wiatrowego (jacht pięknie uzyskuje samosterowność przy odpowiednim ustawieniu żagli). Log, sonda, wiatromierz oczywiście też są.

Wyposażenie nawigacyjne, to UKF-ka ICOM, radar Furuno, Navtex. AIS z GPS sprzężony jest z dużym komputerem pokładowym przy stoliku nawigacyjnym i ploterem 9″ przy kole sterowym. Na obu urządzeniach zainstalowany jest program MaxSea z kompletem aktualnych map.

Środki bezpieczeństwa, to 8 kamizelek pneumatycznych, 8 kapoków o max. wyporności, 3 komplety wąsów, Epirb, komplet pirotechniki.

Jacht ma 8 koi. W kabinie dziobowej są dwie typowe łączone, w rufowej 2 + 1, jedna jest w tzw. kapitańskiej, którą nazywamy karcerem i dwie w mesie na siedziskach przy stoliku (można ewentualnie dołożyć tu 9-tą osobę, bo jest odpowiednie na to miejsce, ale najlepiej tylko na postoju, awaryjnie). Pościel, koce, śpiwory, ręczniki i ew. poduszeczki, należy zabezpieczyć we własny zakresie.

Jest jedno WC z prysznicem, mała lodówka, coolbox, który jest dodatkową głęboką lodówką, kuchenka dwupalnikowa na gaz, komplet wyposażenia kambuzowego na min. 8 osób. Zbiorniki na wodę ok. 350 + 2 *80 l z filtrami osmozy. Ogrzewanie Webasto.