Sycylijska roszada

10 czerwca, niedziela

Dzisiaj, robiąc miejsce dla przybyłych wczoraj, wyokrętowaliśmy Bogusia K. i Roberta M. Odprowadziłem ich na dworzec, skąd udać się mieli na lotnisko w Katanii. Upał. Powolutku szliśmy ciągnąc tobołki i przysiadając co chwilę na ocienionych ławeczkach. Wstąpiliśmy do parku, a przy samym dworcu, mając godzinę czasu do odjazdu, usiedliśmy w kafejce popijając zimne piwo i przepyszne cappuccino i espresso. Nie dziwimy się już wcale południowcom takich przyzwyczajeń i niespiesznego życia. Upał doskwiera.

20180610_115518m 20180610_123913m

W morze ruszyliśmy popołudniu. Cisza na wodzie i brak jakiejkolwiek rozrywki spowodował zapotrzebowanie na różnorakie prace bosmańskie. Jurek, doświadczony konstruktor, a i kapitan swojego trimarana, wziął się i całą resztę do roboty. Nudno nie było aż do zmierzchu. M.in. zamontowaliśmy, testowaną w Cagliari na lądzie, słynną już Całkiem Nową Kotwicę.

20180611_111248m

No i tak sobie płynęliśmy na terkotliwym silniku.

Jedno przemyślenie nt. „Sycylijska roszada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>