Techniczna przerwa remontowa

17 grudnia, niedziela

Z wielką przykrością muszę zakomunikować, że zmuszeni byliśmy zweryfikować jesienno-zimowe plany rejsów Lady Meliny po Morzu Śródziemnym, na Maderę i Wyspy Azorskie.

Wynikało to z powtarzających się awarii układu chłodzenia i konieczność już dwukrotnej wymiany silnika, a ostatnio awarię przekładni. Bieżące remonty wykonywane wcześniej w trakcie poszczególnych rejsów nie dały pożądanego rezultatu. Konieczne stało się zorganizowanie 3-miesięcznej przerwy technicznej.

Dbając o bezpieczeństwo załóg przed wypłynięciem na ocean jacht musi być porządnie naprawiony i sprawdzony. Wobec tego niestety odwołaliśmy zaplanowane i obsadzone już rejsy na Baleary, na Maderę i na Azory.

Lady Melina miała postój remontowy w Maladze, potem w Aguadulce koło Almerii, a w tej chwili czeka na ostateczny szlif w marinie Benalmadena ok. 10 mil na zachód od Malagi. Planowany realny czas zakończenia remontu i oddanie jachtu po sprawdzeniu do eksploatacji, to połowa stycznia. Konieczność remontu zmieniła plany rejsów w listopadzie i grudniu, ale nie zaburza celów całości wyprawy i doprowadzenia Lady Meliny w styczniu na Wyspy Kanaryjskie.

Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>