Relacje

30 września, środa

Od poniedziałku wieczorem jesteśmy już we Francji. Ja od wczoraj czekam w Concarneau na kuriera z zapasowymi kluczykami do auta. Reszta załogi jest w Saint Malo. Być może niedługo zobaczymy się w Polsce. Na różnych stronach internetowych jest kilka relacji. Podam je za chwilę, bo lepiej wiedzieć, niż się domyślać.

20150928_100243

Na zdjęciu pierwsza strona lokalnej gazety, a tu link.

W tej właśnie chwili dowiedziałem się, kto nas wypatrzył i zawiadomił SAR. To 16-letni chłopak! Tu jest link do  tej bardzo ważnej dla nas informacji. (Dodane 3 października, już w kraju: Wprawdzie to nie Tom nas zauważył, ale brał czynny udział w akcji ratunkowej. Dziękujemy.)

Tu jest strona RNLI - Royal National Lifeboat Institution - oddziału z Guernsey. To oni przyszli nam z pomocą. Akcją kierował pan Vince Helmot. Link do ich Facebooka.

Tu strona BBC z newsem o akcji, a tu dyskusja na stronie Yachting and Boating World.

Na podstawie naszych relacji powstała informacja na portalu Żagle.pl.

A tu link do melinowego Facebooka, gdzie na bieżąco Marcin przekazuje różne informacje związane z aktualną sytuacją Meliny, np. artykuł w Practical Boat Owner.

3 przemyślenia nt. „Relacje

  1. Wiem, że nie muszę tego pisać, ale jakbym jakoś mógł pomóc – weźcie mnie pod uwagę.
    Cieszę się, że tak to się skończyło. Pozdrawiam. WG

  2. Chłopak nie tyle zawiadomił SAR, ile pływał w okolicy na dinghy razem z ojcem. Mieli nasłuch na częstotliwości SAR i gdy usłyszeli o akcji, ruszyli na pomoc. Chłopak wyciągnął Hanię „as she was going under” (gdy już tonęła).

Możliwość komentowania jest wyłączona.