Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Wkrótce Maroko

29 stycznia, poniedziałek

Mamy wolne miejsca na etapy:

- Malaga – Casablanka, 5 dni, 3-8 lutego (sob-czw), kapitan Wojtek Codrow

- Casablanka – Agadir, 7 dni, 8-15 lutego (czw-czw), kapitan Wojtek Codrow

- Agadir – Gran Canaria, 9 dni, 15-24 lutego (czw-sob), kapitan Bolek Rudnik

Dwie koncepcje 2018

23 stycznia, wtorek

Lada chwila ruszymy wzdłuż Maroka na Wyspy Kanaryjskie. W lutym i marcu tam właśnie odbędzie się parę etapów. Macie ochotę? – zapraszamy.

Od kwietnia dla Lady Meliny mamy dwie koncepcje kontynuacji sezonu:
- pierwszy, to powrót, podobną trasą jak w ubiegłym roku, w październiku do Polski;
- drugi, to kontynuacja wyprawy wzdłuż Morza Śródziemnego, być może aż do Morza Czarnego, i od sierpnia w odwrotnym kierunku na Wyspy Kanaryjskie. Dopiero w przyszłym roku realizowany byłby wariant pierwszy.

S-N 18,2 W-E-W 18,5

Proszę, pomóżcie nam w wyborze wariantu. Czekamy na zgłoszenia. Czekamy na uwagi.

Czwartek klubowy

17 stycznia, środa

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Jacht Klubu Wrocław na jutrzejszym tradycyjnym Czwartku Klubowym będę opowiadał o Melinie. Tytuł prezentacji brzmi „Skoczmy na Melinę – rys historyczny i świetlana przyszłość”

20180111_225326m 20180130_012352m

Melina, jeszcze ćwierć wieku temu była instytucją. W razie potrzeby, a potrzeby były zazwyczaj częste i ogromne, na melinę się chodziło. Później, w dobie względnego dobrobytu, już nie było takiego przymusu. Trzeba było wymyślić jakiś substytut. Od kilku lat funkcjonuje Melina – Wrocławska Asocjacja Przyjaciół z jej niezaprzeczalnym atutem, pływającą Meliną. Skoczmy zatem na Melinę!

Resized_20180104_122124 (fot. Maciek R. w Benalmadena)

Spotkania odbywają się od godz. 19.30 na barce Irena należącej do Fundacji Otwartego Muzeum Techniki zacumowanej przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego we Wrocławiu.

W imieniu JK Wrocław serdecznie wszystkich zaprasza Zygmunt Szreter.

Jeszcze w styczniu

13 stycznia, sobota

Za tydzień, 20 stycznia lub parę dni później, planujemy pierwszy rejs Lady Meliny. Przerzucamy jacht tam, gdzie cieplej, czyli na Wyspy Kanaryjskie. W zależności od warunków wiatrowych będziemy płynąć wzdłuż Maroka lub przez Maderę.

LM 18,2

Na wyspach powinniśmy pływać aż w Europie się ociepli, czyli mniej więcej do końca marca. A co na wiosnę i cały sezon 2018? To zależy również od Was.

LM 2018,2

Mamy dwie koncepcje: pierwsza, to powrót do Polski – druga, to niespieszne pływanie przez cały rok po Morzu Śródziemnym. Macie ochotę na jakiś termin? Dajcie znać mailowo lub telefonicznie.

Yacht Club Melina Wrocławskiej Asocjacji Przyjaciół

Trzej królowie w Benalmadena

6 stycznia, sobota

Po dwóch dniach pracy zakończyliśmy ostatnie prace remontowe na Lady Melinie. Maciek Rukasz, Wojtek Codrow i ja dokręciliśmy ostatnią śrubkę w nowej chłodnicy kolektora wydechowego i przekręciliśmy kluczyk w stacyjce. Silnik zaskoczył w okamgnieniu. Wszystkie zaplanowane prace zostały za nami (łącznie nawet z przykręceniem nowych wieszaczków w kajutach). Tradycyjną pigwówką uczciliśmy to wydarzenie i poszliśmy na zasłużoną obiadokolację. Maciek przesłał zdjęcie tego ogromnego (1 kg) i apetycznego steku argentyńskiego o wielce mówiącej nazwie „Monster Beef”.

Resized_20180104_203058

Benalmadena jest niesamowitym kurortem wypoczynkowym, wybudowanym w stylu cygańsko-mauretańskim. Teraz jest tu niewielu wczasowiczów, ale niemal wszystkie knajpki są otwarte. No i pogoda: 19-20 st. C, lekki wiaterek i słoneczko! Nic, tylko pływać jachtem.

20180105_135100m 20180105_135210m

No, właśnie! Czas rozpocząć sezon 2018 rejsem z Costa del Sol, przez Gibraltar, wzdłuż Maroka na Wyspy Kanaryjskie. Chcemy ruszyć jeszcze w styczniu i od teraz przyjmuję zgłoszenia. Kto jest chętny? – czekam na zgłoszenia.