Archiwa kategorii: ……Etap 287 Świnoujście-Szczecin

Slipowanie i co dalej?

23 listopada, środa

Już wiemy, że w zimie Lady Melina będzie stała na kobyłkach w zaprzyjaźnionej przystani PTTK na Dąbiu. Wszystko to dzięki uprzejmości p. Oli, szefowej tego obiektu, która miło i z rozrzewnieniem wspomina wszystkich meliniarzy sprzed lat. Jedziemy tam w piątek.

WhatsApp Image 2022-11-19 at 02.24.41

Co dalej robimy z Lady Meliną? Otóż są dwie propozycje. Pierwsza, to taka, że sprzedajemy jacht. Jeśli znajdzie się kupiec z mieszkiem złota o odpowiedniej wadze, to z żalem, ale przejdzie na jego własność.

Druga jest o wiele ciekawsza, ale i trudniejsza do zrealizowania. Wymagałaby naszego wspólnego zaangażowania fizycznego, finansowego i organizacyjnego. Jeśli na przyszły sezon znalazłaby się odpowiednia (spora) ilość kapitanów i załóg chętnych do pływania na Lady Melinie, wówczas szykujemy ją do pływania. Gdzie? Tym razem raczej niedaleko – Bałtyk, Morze Północne, Szkocja, Norwegia. Warunkiem byłaby wpłata zaliczki przez wszystkie załogi, miła byłaby ewentualna deklaracja pomocy niektórych z Was przy pracach. Organizacyjnie dalibyśmy spokojnie radę z Wojtkiem C.

Lady Melina powinna być ładna, pachnąca i bezpieczna – jak to Lady, prawda?

Etap 287 – koniec wyprawy

11 listopada, piątek

W ten świąteczny dzień Lady Melina zamknęła w Szczecinie pętlę swojej 6-letniej wyprawy. Ruszyliśmy w maju 2017 roku właśnie ze Szczecina z Dąbia, tu też dzisiaj zakończyliśmy.

20221112_124526m

Wczoraj wieczorem trójka członków Yacht Clubu Melina Wrocławskiej Asocjacji Przyjaciół w składzie Hania i Bolek Rudnikowie oraz Wojtek Codrow, przyjechała do Świnoujścia.

20221111_095544m 20221111_102417m

Dzisiaj rano ruszyliśmy. Po przepłynięciu na żaglach całego Zalewu Szczecińskiego zatrzymaliśmy się w Trzebieży, aby w kultowej restauracji Portowa zjeść ostatniego sandacza w sezonie.

Płynąc z drżeniem serca (bo na oparach paliwa) przed 22-gą stanęliśmy na Przystani Szmaragdowej (d. LOK) na jeziorze Dąbie w Szczecinie obok znajomych jachtów Spoko, Mahajana, Lady Sonia i Ofka.

20221112_093354m

Koniec wyprawy! Uff.  W najbliższym czasie slipowanie i remont. Albo…(?)