Archiwa kategorii: …..Azory 21/22

Loty na Azory

5 września, niedziela

Za chwilę-moment przedstawię możliwości dotarcia na Azory.

Lot na Azory

Lotniska. Głównym lotniskiem Azorów jest Ponta Delgada na Sao Miguel na zachodzie archipelagu. Na wszystkie wyspy dolecimy z Lizbony. Na Terceirę (Lajes) również z Porto. Do Ponta Delgada oprócz Lizbony i Porto dolecimy bezpośrednio z Frankfurtu-Hahn. Można znaleźć również loty czarterowe z różnych lotnisk.

Ceny (zawsze należy dodać koszt bagażu). Na Azory z Lizbony znajdziemy loty już od 55 zł (!), ale należy przyjąć ok. 200 zł. Z Porto podobnie. Z Frankfurtu 300-500 zł.

Do Lizbony z Polski dolecimy z Warszawy i Krakowa za ok. 200-300 zł. Sporo tanich lotów za ok. 150 zł jest z przesiadką na Wyspach Brytyjskich z niemal wszystkich lotnisk w Polsce, w tym z Wrocławia. Tak samo z Berlina i Pragi.

Loty między wszystkimi wyspami Azorów są, ale dość drogie, bo 300-500 zł. Między wyspami centralnymi najlepiej podróżować promami za ok. 20-30 euro.

A może Azory?

29 sierpnia, niedziela

No właśnie! A może Azory!

Na jesień, zimę i wiosnę Lady Melina zostaje na Azorach. Archipelag składa się z dziewięciu wysp – na wschodzie São Miguel i Santa Maria, w centralnej części FaialPicoSão JorgeGraciosa i Terceira, a na zachodzie Flores i Corvo. Jest gdzie pływać, jest co zwiedzać.

Cytat z oficjalnego Portalu rządowego Azorów – (azores.gov.pt)   „Z wielką przyjemnością witamy Państwa w miejscu o wyjątkowej przyrodzie, wyjątkowym, mistycznym, z gościnnymi ludźmi, z kulturą, gastronomią i winami z wyboru, a przede wszystkim miejscem, które wita Was bezpiecznie, wyróżniając się jako jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Europie, w tych czasach pandemii”.  Jest to jeden z najciekawszych zakątków świata. Trochę niedostępny, nieodkryty, bez natłoku turystów.

Azory są zazwyczaj jakby-nie-po-drodze, więc zapraszam na pokład Lady Meliny! Proszę o kontakt ze mną poprzez stronę MELINA – Wrocławska Asocjacja Przyjaciół, e-mail lub telefonicznie +48 601 778 288.

Bolek Rudnik

Azory - flaga1 Azory_mapa